تبلیغات

دستگاه لیزر در برش الماس

از مزایای این دستگاه می‌توان بیان کرد که مقدار ی گرین های قطعه در طی فرآیند تغییر‌و تحول نمیکند , همینطور ترک های کوچک در قطعه ساخت نمیکند , اکسیداسیون به‌وجود نمی‌آید و همینطور در طی روند , قطعه تاب برنمی‌دارد . همینطور تکانه ی متعددی که واترجت دارااست , سبب ساز میشود که مواد ذوب شده به قطعه نچسبند .


 

با این دستگاه چه بسا می‌توان قطعاتی که محلول در آب می باشند هم برش بخشید . این دستگاه نیروی اندکی روی قطعه وارد میکند . بجهت این‌که واترجت مثل فیبر برای پرتو فعالیت می کند , در فیض پرتو نقطه ی کانونی ندارد و همواره پرتو های موازی از خویش ساطع می نماید . بدین ترتیب لزومی به قرار گیری قطعه در مسافت ی کانونی پرتو نیست و چه بسا قطعاتی که در مسافت ی دوچندان از پرتو قرار دارا هستند هم به راحتی برش می خورند . براین اساس کیفیت دستگاه اثبات می ماند .

 

کاربردهای دستگاه لیزر واترجت

 

۱ . برش قطعات با اهمیت پزشکی نظیر برش لوله های مصرفی در رگ مرمت :

 

قطعات رگ نوسازی

قطعات رگ نوسازیرگبازسازی در معالجه بیماری‌های قلبی و گشوده نگاه داشتن رگ‌های کرونر مسدود و یا این که تنگ شده کاربرد عام دارااست . از‌آنجا‌که لوله ی بیان شده در تماس دایم , بی واسطه و لبریز تکرار خون و پلاسمای خون میباشد , این قطعات باید کاملاً صیقلی و عاری از هر دسته ضایعات و سوختگی نامطلوب ناشی از برش باشند . که در غیر این صورت زائده‌ها و سوختگیهای تراز فلز منجر جذب چربی , پلاسما و بقیه مواد محلول در خون میشوند که بر اثر انباشتگی این مواد لوله ی درنظرگرفته شده هم مسدود میگردد . این قطعات از جنس استیل ضد زنگ , نیکل و تیتانیم می‌باشند . در شرایطی‌که استیل ضد زنگ با ضخامت۱۵۰ میکرومتر را با دستگاه لیزر معمولی برش دهیم , می سوزد .

 

۲ . استنسیل کردن :

 به صورت کلی استنسیل , قطعه ی نازک پلاستیک یا این که هر ماده ی غیر قابل نفوذ است که روی مرحله آن طرح های بریده شده قراردارد . این قطعه روی صفحه‌ای قرار می گیرد و اذن ی عبور رنگ را از درون قطعات بریده شده عبور می‌دهد . از این دستگاه لیزر همینطور در استنسیل کردن فلزات استفاده میگردد .

 

از استنسیل کردن فلزات در به عمل بردن خمیر لحیم روی پیروزی های مدار چاپی استفاده می گردد . همینطور ماسک لحیم کاری که معمولاً از فلز یا این که مواد پلاستیکی متخلخل ساخته می شود را جهت انتقال چسب و یا این که خمیر لحیم کاری به راه ی شاسی الکترونیکی به فعالیت گرفته میگردد . ولی توجه انتقال چسب ار طرز استنسیل هایی که برش های آن از روش دستگاه لیزر انجام میشود چنان بالاست که اتصال کوتاه نامطلوب به دستکم می‌رسد .

 

۳ . برش الماس نپخته :


 

این دستگاه لیزر در برش الماس ناپخته هم مورد استفاده قرار میگیرد . الماس ناپخته ارتفاع موج رنگ سبز ۵۳۲ نانو متر این دستگاه لیزر را جذب می نماید براین اساس فارغ از شکستگی و ناهمواری های تراز بریده می گردد . در‌این روش الماس تماما به طور موازی برش میخورد به علاوه الماس های کلفت دیگر فقط از یک طرف بریده می گردند . این در حالی است که برش الماس های کلفت با دستگاه لیزر های معمولی از دو جهت انجا

خرید دستگاه لیزر


خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در چهارشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۵۰ بعد از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha