تبلیغات

سیستم ولتاژ بالا و خویش دستگاه برش و حکاکی دستگاه لیزری می بایست

بنا بر تجربه برای آغاز کار لیز به ۲ الکترون ولت انرژی نیاز داراست . نیاز به یاد آوری است که دستگاه لیزرهای co۲ با جریان DC یا این که جریان متناوب AC با فرکانس خیلی زیر فعالیت می کند . ولی جریان‌های AC در دستگاه لیزرهایی استفاده می گردد که به طور ضربانی دمش میگردند و خروجی ناپیوسته دارا‌هستند . راجع‌به دستگاه لیزرهای co۲ ولتاژی را برابر با ۱۰ تا ۱۵ کیلو ولت DC به ازای هر متر تخلیه الکتریکی استفاده می کنیم ; که حدود جریان الکتریکی بین ۱۰ تا ۱۵ میلی آمپر است .

 

برای ساخت جریان DC میتوانیم از یکسو کننده‌های جریان AC استفاده کنیم تا به ولتاژ آغازین ۱۰ کیلو ولت برسیم . در دستگاه لیزرهای co۲ نیاز نداریم که از سیستم‌های ولتاژ بالا با امکان تهیه و تنظیم استفاده کنیم . البته به کار بستن از چنین سیستمی که امکان تهیه و تنظیم ولتاژ خروجی را داشته باشد برای تهیه و تنظیم اقتدار خروجی دستگاه لیزر مطلوب است ; به دلیل آن که هر چه ولتاژ بالاتری به عمل ببریم , کار لیز با توان بیشتری انجام میشود .

 

ولتاژ بالای اعمال شده به دو راز تیوپ دستگاه لیزر اعمال می شود , یک عرصه یکنواخت در رمز تا رمز لوله ساخت می نماید و الکترونها درین عرصه عجله می گیرند و با برخورد به دیگر اتم‌ها آنان‌را تحریک می کنند . بعضی وقتها گذشته از کار تخلیه , گاز را پاره ای یونیزه مینمایند . این کار به امداد یک پالس ولتاژ بالا که به یک کدام از الکترودها اعمال میشود یا این که به یاری یک سیم کوتاه که دور لوله پیچیده شده , انجام میگیرد .


 

در‌این روش نیز الکترون‌ها و نیز یون‌ها و نیز مولکول‌های خنثی در محیط وجود دارا هستند . الکترونهای آزاد بوسیله عرصه الکتریکی عجله گرفته و در راستای آند جنبش می‌نمایند . نکته‌ای که به هنگام تهیه ولتاژ مطلوب در حیث میگیریم این است که ولتاژ اعمال شده را از مرز ۱۵ کیلو ولت آغاز می کنیم .

 

ولتاژ را قلیل ناچیز ارتقا میدهیم تا یک باریکه نوری موازی و براق در راس کاواک دستگاه لیزر مشاهده شود . در چنین حالتی ولتاژ اعمال شده ولتاژ قابل قبولی است . نیاز به تذکر است که استفاده از ولتاژهای بالا به نگهداری دوچندان متعددی نیاز داراست . از سیم‌های رابط عایق استفاده فرمایید و هر جا که سیم پوشش خویش را از دست میدهد آن را عایق نمایید .


 

بر روی پایه‌های سفت و سوای لغزش نصب شده باشد تا از هر مدل لغزش و خطر احتمالی برخورد سیم‌ها جلو گیری شود . به هنگام فعالیت کردن با چنین سیستمی دوچندان اعتنا فرمائید تا سیم‌های کاتد و آند ۲ اینچ به ازای هر ۱۰ کیلو ولت از نیز مسافت داشته باشند , تا از هر نوع جرقه زدن و اتصال کوتاه اجتناب شود .

خرید دستگاه لیزر

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲ قبل از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha