تبلیغات

پیرایش دستگاههای دستگاه لیزر ی

اصطلاح دستگاه لیزر ( Laser ) از حروف اولیه عبارات انگلیسی در معنای تقویت نوروروشنایی به وسیله تکثیر القایی تابیدن ( Light Amplification by Stimulation Emession of Radiation ) تشکیل‌شده شده‌است . از‌آن‌جا‌که این وسیله مبنی بر به عبارتی اصول میزر ( بجای فروغ دستگاه لیزر , میکروموج مصرف شده ) است , تا مدتی به آن میزر ( MASER : Microware Amplification by Stimulation Emession of Radiation ) هم اطلاق میگردد , اما اسم آن تخت گاز به دستگاه لیزر که عبارتی ساده‌تر تبدیل شد . روشنایی حاصل از دستگاه لیزر , به عبارتی نوروروشنایی معمولی است , فقط چیزی که فروغ و روشنایی دستگاه لیزری را از نورهای معمولی متمایز می‌سازد هماهنگی ساخت شده عکس دستگاه لیزر در روشنایی دستگاه لیزری میباشد . و این هماهنگی ویژگیهای خاص و کاربردهای متفاوت آنرا در زمینه‌های اکثری توجیه میکند .

 فرض فرمایید یک کامیون کمپرسی آکنده‌از ماسه داریم , که ابتدا دانه‌های ماسه را یکی یکی بر روی شخصی که روی زمین دراز کشیده می‌ریزیم , شخص هیچ دسته شم فشار و ضربه و اندوه نکرده , در حالتی که به عبارتی ماسه را یکباره بر روی آن بریزیم چه اتفاقی می‌ افتد . نسبتاً تفاوت فروغ معمولی برش لیزری استیل  با نورهای حاصل از دستگاه لیزر شبیه همین موقعیت میباشد . بطور کلی دستگاه لیزرها گونه های متفاوت و متعددی دارا‌هستند که وجه تمایز و نوع بندی گونه های دستگاه لیزرها را پارمترهایی از قبیل دسته محیط فعال ( محیطی که فعالیت دستگاه لیزر زایی یا این که همان تقویت در آنجا انجام می گیرد که میتواند جامد , مایع و گاز هم باشد ) و گونه ساختار و وضعیت فیزیکی حاکم بر آن گزینش می کند . دستگاه لیزرها نیز می توانند به طور پالسی و نیز پیوسته عمل نمایند , که بستگی به انگیزه و کاربردمان دارااست .

 

 

 

تصویر

دستگاههای دستگاه لیزر را محیط فعال , آینه‌های برش پلکسی گلاس با لیزر  دستگاه لیزر و وسیله دمش ( پمپاژ ) تشکیل می دهند . بطور کلی ساختار یک دستگاه لیزر نوعی به طور زیر است :

آینه‌های مورد استفاده در دستگاه لیزر , با روشهای گوناگون و توسعه یافته لایه گذاری ساخته میگردند , بطوری که آینه خروجی دستگاه که باریکه دستگاه لیزری از آن بیرون می گردد نصفه رفلکس و آینه او‌لین به طور کامل بازتابنده است . آینه‌های دستگاه لیزری به دو صورت می توانند روی سیستم سوار شوند :

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در سه شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۲ قبل از ظهر، ۹ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha