تبلیغات

دستگاه حکاکی لیزری و دستگاه برش لیزری عموما ماشین های یکسانی هستند. دستگاه های لیزر روتک مانند بقیه دستگاه های لیزر می توانند به خوبی عمل حکاکی، کار برش لیزر نیز انجام دهند.

این دستگاه ها بر اساس کار اصلی، دستگاه برش لیزری یا دستگاه حکاکی لیزری نامیده می شود. اگر دستگاه لیزر بیشتر برای کار برش استفاده شود، دستگاه برش لیزری نامیده می شود و اگر کار اصلی آن جهت حکاکی لیزری استفاده شود، دستگاه حکاکی لیزری نامیده می شود.

در زیر توضیحاتی درباره فرایند برش لیزری و حکاکی لیزری آورده ایم:

 

دستگاه حکاکی لیزری چگونه کار می کنند؟

در طی فرایند حکاکی لیزری، دستگاه لیزر می تواند شکل ها، گرافیک یا تصاویر را روی انواع مختلف متریال، حکاکی کند.  لیزر به صورت افقی روی خطوط حکاکی، حرکت می کند و متریال را نقطه به نقطه و خط به خط حکاکی می کند. این فرایند را حکاکی شبکه ای می گویند.

در میان چیزهای دیگر، سطوح و شکل ها می توانند با این روش حکاکی شوند، که می تواند عکس، لوگو، آرم ها، برچسب های ضخیم و تمبر اشاره کرد.

 

تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری چیست؟

 

دستگاه برش لیزری چگونه کار می کنند؟

برش لیزری فرایند برش با حرارت می باشد. در طی این فرایند طرح لیزر از پیش تعیین شده به وسیله اشعه لیزر برش می خورد.

مانند حکاکی لیزری در برش با دستگاه لیزر نیز تنوع زیادی از متریال های داریم.

فایل های وکتور( مانند خط  و منحنی های هندسی) پایه فرایند برش لیزری می باشد. فرایند برش لیزری برای برش اشکال ( مانند حروف، علامت ها و برچسب ها) استفاده می شود.

 

تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری چیست؟

تفاوت بین حکاکی لیزری و برش لیزری چیست؟

 

دستگاه لیزر روتک توانایی اجرا هر دو فرایند را داراست.  شرکت روتک انواع مختلف دستگاه لیزر را که توانایی برش و حکاکی روی متریال های مختلف را داشته باشند، ارائه می دهد. دستگاه های لیزر به میز دستگاه لیزر،  لنز دستگاه لیزر برای کاربردهای مختلف مجهز شده اند.

 

اگر قصد خرید دستگاه برش لیزری داشته باشید:

دستگاه های لیزر روتک براساس نیازهای تمام مشتریان خود طراحی شده اند. برش لیزر معمولا با متریال های بزرگ انجام می شود به صورتی که برش با سرعت بالا انجام می شود.

به همین دلیل در هنگام برش به توان بالای دستگاه لیزر نیاز است. دستگاه های لیزر با سایز بزرگتر برای برش متریال های سایز بزرگ مانند MDF، پارچه و غیره استفاد می شود.

سایت شرکت روتک

+ نوشته شده توسط Rollup در سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵ بعد از ظهر، ۷۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha