تبلیغات

مورد ها استفاده اشعه دستگاه لیزر

از آنجا که درین روش میزان اعظمی از انرژی مستعمل به گرما تبدیل می‌شود این سیستم می بایست به یک سیستم خنک کننده مجهز باشد .

در جوشکاری دستگاه لیزر دو روش بیشتر برای جوشکاری موجود هست : یکی حرکت دادن سرعت بالا قطعه زیر اشعه است تا که یک جوش پیوسته شکل بگیرد و دیگری که همگانی خیس است جوش دادن باچند خصوصی پرتاب اشعه است .

در جوشکاری دستگاه لیزر کلیه عملیات ذوب و انجماد در یکسری میکروثانیه انجام میگیرد و به خاطر کوتاه بودن این زمان هیچ واکنشی بین فلز مذاب و اتمسفر انجام نخواهد شد و از این رو گاز حفظ کننده اضطراری ندارد .

جوشکاری با دستگاه لیزرمزایای جوشکاری دستگاه لیزر

- حوضچه مذاب قادر است باطن یک محیط روشن تولید شود ( باعکس روشهای معمولی که مدام حوضچه مذاب در تراز فرنگی آن ها ساخت میگردد ) .

- محدوده مضاعف وسیعی از مواد را نظیر آلیاژها با نقاط ذوب فوق العاده بالا , مواد غیر همجنس و . . . را میتوان به یکدیگر جوش بخشید .

- درین روش میتوان مکان های غیر قابل دسترسی را جوشکاری نمود .

- از آنجا که هیچ الکترودی برای این خواسته استفاده نمی‌شود نیازی به جریانهای بالا برای جوشکاری نیست .

- اشعه دستگاه لیزر نیاز به هیچگونه گاز حفظ کننده یا این که محیط خلایی برای عملکرد ندارد .

- به خاطر تمرکز بالای اشعه ناحیه HAZ زیاد باریکی در جوش تشکیل می شود .

- جوشکاری دستگاه لیزر نسبت به بقیه روشهای جوشکاری منزه خیس است .

محدودیت ها و معایب جوشکاری دستگاه لیزرسیستم های جوشکاری دستگاه لیزر نسبت به بقیه دستگاه‌های سنتی جوشکاری فراوان گران می باشند و ضمنا دستگاه لیزرهایی نظیر Ruby به خاطر پالسی بودن اکثر آن ها از سرعت پیشروی کمی برخوردارند ( 25 تا 250 میلیمتر در دقیقه ) . همینطور این دسته جوشکاری دررای محدودیت عمق هم میباشد .

از اشعه دستگاه لیزر نیز به خواسته برش و نیز به خواسته جوشکاری استفاده میگردد . این مدل جوشکاری در اتصال قطعات مضاعف کوچک الکترونیکی و در بقیه میکرو اتصال ها کاربرد داراست . از اشعه دستگاه لیزر میتوان در جوش دادن آلیاژها و سوپر آلیاژها با نقطه ذوب بالا و برای جوش دادن فلزات غیر همجنس استفاده نمود . به صورت کلی این روش جوشکاری برای استفاده های ظریف و حیاتی استفاده می شود . از این روش میتوان در صنعت ماشین و مونتاژآن برای جوش دادن درزهای بلند استفاده نمود .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در یکشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۱۳ بعد از ظهر، ۹ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha