تبلیغات

دستگاه لیزرهای یاقوتی

آخرین کاربردی که درین بخش اشاره میکنیم گرافیک دستگاه لیزری است . درین تکنیک ابتدا باریکه دستگاه لیزر توسط یک سیستم مطلوب روبشگر بر روی یک برگه دارای اهمیت به روشنایی کانونی می گردد و در حالی که شدت دستگاه لیزر هم‌زمان با روبش از لحاظ دامنه مدوله می توان به طوری که بتوان آن را به وسیله کامپیوتر ایجاد کرد . ( نظیر سیستم های چاپ کامپیوتری سوای تماس ) و یا این که آن‌ها را به طور سیگنال الکتریکی از یک پایانه بدور اخذ کرد ( نظیر پست چهره ای ) . راجع‌به اخیر می توان سیگنال را توسط یک یک سیستم خواننده مطلوب با امداد دستگاه لیزر ایجاد کرد . وسیله تلاوت در پایانه بدور مشتمل بر دستگاه لیزر با توان کم است که باریکه قیمت دستگاه برش لیزری طلا  کانونی شده آن کاغذ ای راکه بایستی خوانده شود می روبد . یک آشکارساز نوری باریکه دور از هم از نواحی بدون‌نور و روشن روی ورقه را در اختیار گرفتن می نماید و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید . سیستم های دستگاه لیزری رونوشت اکنون به صورت وسیعی بوسیله بخش اعظمی از ناشران مجله ها برای انتقال رونوشت صفحه های خبر نامه به فعالیت برده می‌شود .

 

کاربردهای نظامی


 

کاربردهای نظامی دستگاه لیزر مدام بخش اعظم ترین کاربردهای آن بوده است قیمت دستگاه برش چوب . فعلا مهمتریم کاربردهای نظامی دستگاه لیزر عبارت اند از : الف ) مسافت یا این که بهای دستگاه لیزری ب ) آرم گذارهای دستگاه لیزری ج ) سلاح های سوق‌دهی انرژی

 

مسافت یاب دستگاه لیزری بر پایه ی به عبارتی اصولی است که در رادارهای معمولی از آنها استفاده می گردد . یک تپ کوتاه دستگاه لیزری ( معمولا با زمان ۱۰ تا ۲۰ نانوثانیه ) در سمت انگیزه هدف گیری می‌شود و تپ دور از هم برگشتی به وسیله یک اخذ کننده دلخواه نوری که دربرگیرنده آشکارساز نوری است ثبت می‌شود . مسافت متبوع با مقدار گیری زمان پرواز این تپ دستگاه لیزری به دست می اید . مزایای حیاتی مسافت یاب دستگاه لیزری را می شود به صورت زیر خلاصه کرد :

 

الف ) وزن – بها و پیچیدگی آن به مراتب کمتر از رادارهای معمولی است .

 

ب ) توان میزان گیری مسافت چه بسا برای وقتی که انگیزه دراجاره دستگاه لیزر  درحال حاضر پرواز در طول مضاعف مقداری از مرحله زمین و یا این که دریا باشد .

 

انواع بیشتر این گونه رادار در‌این است که باریکه دستگاه لیزر در حالت غیر مناسب رویت به شدت در جو تضعیف میگردد . فعلا تعدادی مدل از مسافت یابهای دستگاه لیزری با بردهای تا حدود ۱۵ کیلومتر مورد استفاده اند :

 

الف ) مسافت یاب های دستی برای استفاده سرباز پیاده ( یکی نهایی دسته های آن در ایالات متحده تشکیل‌شده که در جیب جا می‌گیرد و وزن آن با باتری حدود ۵۰۰ گرم است .

 

ب ) سیستم های مسافت یاب برای استفاده در تانکها

 

ج ) سیستم های مسافت یاب دلخواه برای دفاع ضد هوایی


 

او‌لین دستگاه لیزرهای که در مسافت یابی از آنان استفاده شد با سوئیچ Q بودند . امروزه مسافت یابهای دستگاه لیزری اکثر اوقات مبنی بر دستگاه لیزرهای نئودمیم با سوئیچ Q پباده سازی گردیده اند . گرچه دستگاه لیزرهای CO2 مدل TEA در برخی مورد ها ( مانند مسافت یاب تانک ها ) جایگزین جالبی برای انواع دستگاه های لیزر دستگاه لیزرهای نئودمیم است .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۴:۱۲ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha