تبلیغات

آرایش و پیرایش شعاع بزرگ مشدد  دستگاه لیزر

آینه‌های دستگاه لیزری

یکی‌از دو آینه‌ای که در مشدد دستگاه لیزری بکار میرود , می بایست بازتاب کننده بی نقص نوروروشنایی باشد . دستیابی به چنین آینه ایده‌آلی عملاً نا ممکن احتمال دارد . لذا این آینه منجر ساخت اتلاف حین منعکس شدن نوروروشنایی از روی آن خواهد شد . میزان ضریب منعکس شدن و عبور آینه دوم هم مضاعف اساسی است . چون هر چه امکان عبور این آینه بیشتر باشد , سبب ساخت اتلافات بیشتر در مشدد خواهد شد . ازطرف دیگر با ارتقاء ضریب عبور این آینه , درصد خروجی انرژی از مشدد دستگاه لیزر هم بیشتر میگردد .  دستگاه لیزر برش و حکاکی در غایت حد معینی برای این تغییرات موجود است که در تعیین توان عبور این آینه محدودیت ایجاد میکند . درصد بازتابندگی یا این که ضریب منعکس شدن این آینه چیزی حدود 98 % است که در دستگاه لیزرهای متفاوت مقداری تفاوت میکند .

 

 

 

تصویر

پیرایش آینه‌های دستگاه لیزری

مشددهای دستگاه لیزری اکثرا از  دستگاه حکاکی روی فلز  دو آینه تشکیل شده‌اند که در فضای ما بین آن ها ماده فعال دستگاه لیزری جای‌دارد . محیط فعال دستگاه لیزر شاید چسبیده و یا این که جدا از آینه‌ها باشد که در اینصورت به ترتیب آرایش و پیرایش داخلی و پیرایش فرنگی نامیده می شوند . احتمال دارد در یک دستگاه لیزر موقعیت جامد نیازی به قرار دادن آینه در خارج محیط دستگاه لیزر نباشد , بلکه کار منعکس شدن روشنایی دستگاه لیزر به وسیله صیقل دادن دو انتهای میله دستگاه لیزری و لایه ‌نشانی مواد دی الکتریک روی آن صورت پذیرد که در اینصورت آرایش و پیرایش داخلی خواهد داشت . در بعضا مورد ها لزوماً از آرایش و پیرایش فرنگی استفاده می شود . در‌این پیرایش آینه‌ها به فاصله‌ای از محیط فعال دستگاه لیزری قرار داده می شوند و در تماس بی واسطه با ماده فعال قرار ندارند .

 

در بعضی دستگاه لیزرهای گازی که برخورد دایم مولکولهای گاز منجر کنده شدن مواد نشانده شده روی آینه می شود , این روش مزیت دارااست . در هر حال عوامل دیگری مثل مسأله تهیه آینه‌های دستگاه لیزری و قراردادن ابزار دیگر در محیط فعال میتواند در تعیین آرایش و پیرایش داخلی یا این که فرنگی دستگاه لیزر مؤثر باشد . صورت آینه‌هایی که در دستگاه لیزرها بکار میرود , میتواند کروی یا این که تخت باشد . دو آینه بکار رفته در یک دستگاه لیزر لزوما یک صورت نیستند . پیرایش موازی تخت , شعاع بزرگ , هم‌ کانونی , هم‌ راس , پیرایش نیم کروی و آرایش و پیرایش ناپایدار گونه های متفاوت آرایشهای آینه‌های مشددهای دستگاه لیزری هستند .

آرایش و پیرایش موازی تخت مشدد دستگاه لیزر

درین پیرایش دو آینه بصورت تخت و موازی قرار میگیرند و ماده فعال دستگاه لیزر دربین آن قرار می گیرد . این آرایش و پیرایش در اولی دستگاه لیزر حکاکی روی چوب با لیزر  هلیوم - نئون بکار برده شد . این آرایش و پیرایش , پیرایش چندان پایداری نیست ; چون برای یک پرتو خاص که بین دو آینه بارها و بارها بایستی نوسان نماید , احتمال مقداری موجود است که از فضای دو آینه بیرون نشود . چون این پیرایش به ظریف بودن تهیه و تنظیم آینه‌ها ( میزان توازی آن دو ) مضاعف کلیدی است و اعتنا تهیه و تنظیم آن می بایست چیزی حدود یک ثانیة کمانی ( 1 . 3600 رتبه ) باشد .

 

براین اساس با ارتعاشات جزئی و یا این که چه بسا تغییر‌و تحول دما تهیه و تنظیم خویش را از دست میدهد . مزیت این پیرایش در نسبت حجم مؤثر بسیار محیط فعال است ; یعنی قادر است از تمام فضای محیط فعال و درنتیجه از اتمهای برانگیخته جان دار در چراغ , گاز یا این که میله بلور حداکثر استفاده را بکند . اما توان خروجی آن به دلیل اتلافات بالای پراشی ناشی از پراش از کناره‌های آینه‌ها دوچندان نیست .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در چهارشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱ قبل از ظهر، ۱۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha