تبلیغات

برش دستگاه لیزر ی فناوری است

که در آن از اشعه دستگاه لیزر برای برش اجسام استفاده میشود . برش دستگاه لیزر به وسیله تابیدن اشعه دستگاه لیزر از یک خروجی کارکشته دستگاه لیزر روی اجسامی که می خواهند بریده شوند انجام می گردد .

 

جزو جسم متبوع که بریده می شود یا این که قیمت دستگاه برش لیزری طلا آب می گردد یا این که می‌سوزد یا این که تصعید میشود و بوسیله فشار گاز از روی جسم تمیز میگردد . و رمز انجام تراز متبوع باکیفیت خیلی خوب بریده میگردد .

 

دستگاه لیزر تکنولوژی ای است که به وسیله تقویب اپتیکی بر مبنا تابیدن گسیل برانگیختگی ترجمه پارسی عبارت ( Light Amplification by Stimulated Emission radiation ) نوروروشنایی ایجاد می نماید . معمولی ترین ساختار ایجاد دستگاه لیزر دربرگیرنده دو آینه است که به طور موازی روبروی نیز قرار گرفته اند به طوری که یک نوسان ساز را تشکیل می دهند , با ساخت یک محیط فعال بین آینه که پروسه تابیدن و بازتابش بین آن دو را تقویت نماید کار لیزش رخداد می افتد . دستگاه برش دستگاه لیزر اشکال مختلفی مثل دستگاه لیزر گازی , دستگاه لیزر شیمیایی , دستگاه لیزر رادیواکتیو , دستگاه لیزر جامد , انواع دستگاههای لیزر دستگاه لیزر فیبری و … دارااست , البته در دستگاه لیزر صنعتی صرفا از دو جور آن یعنی دستگاه لیزر گازی و جامد استفاده میگردد . دستگاه لیزر های صنعتی جامد و گازی هم هریک به گونه های مختلفی تقسیم می گردند , مثلاً بین گونه های دستگاه لیزر های صنعتی گازی , دستگاه لیزر صنعتی co۲ بیشترین کاربرد را داشته و از آن برای برش و حکاکی گونه های مواد متفاوت نظیر چوب , پلکسی گلاس , قیمت دستگاه حکاکی لیزری شیشه , پارچه و … استفاده میگردد و دوست داستنی ترین دستگاه لیزر در صنعت است .

صنعتی جامد هم بیشتر دستگاه لیزر یاگ است که برای حکاکی و برش فلزات از آن استفاده می‌شود . دستگاه لیزر صنعتی در صنعت های مختلفی نظیر صنعت های نظامی , ساختمانی , هوافضا , پزشکی , آزمایشگاهی و پژوهشی , ارتباطاتی , فیزیک , شیمی و … کاربرد داراست که معرفی تعدادی تا از آنان می‌پردازیم .

 

دستگاه حکاکی و برش دستگاه لیزری

 


برای این که با دستگاه حکاکی و برش دستگاه لیزر ی آشنا گردید اولیه می بایست با سی ان سی به صورت کلی آشنا گردید , که به ماشینهایی گفته می شود که با خصوصیات فعالیت میکنند و طی مختصاتی که به آن داده می‌شودحرکت می‌نمایند , این جنبش دوچندان پرسرعت و ظریف می‌باشد و برخی ماشین‌ها درحد چندین میکرون اعتنا در تکان دارن یعنی می توانند در‌حد یک‌سری میکرون به سمتهای متعدد تکان نمایند و ولی این‌که این میزان توجه چه اهمیتی خواهد داشت

 

در واقع ماشینهای سی ان سی یک راز یا این که به اصطلاح صنعتی هِد دارا‌هستند که آن هِد با دقتی که پیشتر گفته شد تکان می کند , بدین هد میتواند گونه های و اقسام ابزارآلات از تیغهٔ جراحی برای ساخت دستگاه برش چوب جراحی‌های خیلی ظریف گرفته تا تیغهٔ منحصر خراطی چوب و همچنین ابزارهای دیگر مانند دستگاه لیزر , پلاسما و واترجت ( Waterjet ) بسته شود , اکنون اگربه دستگاه برش دستگاه لیزر بسته شود به آن سی ان سی دستگاه لیزر , در صورتی‌که پلاسما بسته شود سی ان سی پلاسما و در شرایطی‌که جتی بسته شده باشد که با فشار , آب رو به طور متمرکز بیرون نماید سی ان سی واترجت گفته می گردد .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۲ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha