تبلیغات

“ تعیین دستگاه دستگاه لیزر مناسب برای برش ”

دستگاه برش پلاسمای CNC مخارج کمتری برای اجرا نیازمند است . در مقایسه با دستگاه لیزر و دستگاه برش واتر جت این هزینه ها زیاد زیر است . همینطور مصرف انرژی , هزینه محافظت و تعمیر منظم , مخارج اجرا و استفاده پلاسما , هزینه گاز و بقیه موردها حدود نصف مخارج دستگاه واتر جت و سه چهارم دستگاه برش چوب کوچک  مخارج دستگاه دستگاه لیزر است .

نرخ ساخت :

نرخ ایجاد هم یک کدام از موردها مهمی است که بایستی مدنظر قرار گیرد . فاکتورهای متعددی بر روی سرعت ساخت اثر دارااست . درین در میان سرعت پلاسما از اهمیت ویژه ای شامل است قیمت دستگاه برش چوب . دستگاه پلاسما می‌تواند مواد زیادی را با نرخ ۶۰ الی ۲۰۰ اینچ در هر دقیقه برش دهد . این در حالیست که دستگاه برش و حکاکی دستگاه لیزری برش بر روی بیشتر مواد قطور سرعت پایینی داراست و میتواند ۲۰ الی ۷۰ اینچ در هر دقیقه را برش دهد .

کیفیت کناره برش خورده :

کناره برش خورده در دستگاه های برش مورد دوچندان مهمی است . دستگاه برش واترجت معمولا بالاترین کیفیت را در حاشیه ها تولید می نماید . دستگاه برش و حکاکی دستگاه لیزری هم برش مضاعف مربعی تولید خواهد کرد . با اینحال , بر روی فولاد ضدزنگ یا این که فولادهایی که ضخامت متعددی دارااست , تفاله ها و مواد زائدی تولید می‌شود .

اعتنا قسمت های برش خورده :

اعتنا بخش برش معمولا فیض فرایند برش است . همینطور برش آینه با لیزر بایستی پهنا Kerf هم مورد‌علاقه قرار گیرد . دستگاه واتر جت توجه دوچندان نیکی ارائه می نماید و سبب گرم شدن تراز ماده نمی‌شود . اتومبیل برش دستگاه لیزری هم از دید کیفیت تا حدودی در حدود دستگاه برش واتر جت است . با اینحال دستگاه لیزر شاید منجر تولید تحریف شود .

انعطاف پذیری :

دستگاه برش واتر جت از کلیه دستگاه های برش انعطاف پذیرتر است . چون می‌تواند هر دسته ماده ای را برش دهد . برش دستگاه لیزری هم فقط به مواد خاصی همچون فلزات , فایبرگلاس , پلاستیک و بعضی از پارچه ها محدود شده‌است . دستگاه برش پلاسمایی هم دوچندان محدودتر است و صرفا قادر استخدمات لیزر فلزات  فلزات رسانا , فولاد ضد زنگ و آلومینیوم را برش دهد .

همان طور که مشاهده کردید در بعضی از جهات دستگاه برش پلاسمایی از دستگاه برش واترجت و دستگاه لیزری پیشی گرفته است و در بعضا از مورد ها هم دستگاه واترجت کارایی خیر و خوبی داراست . تصمیم گیری در زمینه ی تعیین دستگاه برش به کسب وکار شما مربوط است .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۲ بعد از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha