تبلیغات

اشعه دستگاه لیزر

نکات دارای اهمیت برش

مهم‌ترین مزیت برش با دستگاه لیزر نسبت دستگاه برش چوب کوچک به روشهای دیگر اعتنا , سرعت , هزینه کمتر و کیفیت بالای مرحله این جور برش است . این روش با دقتی در توان دهم میلی متر تا حتی‌در مواقعی صدم میلی متر قادر است فلزات متفاوت تا ضخامت های متعدد را برش دهد . به این ترتیب در مواردی که تلرانس ابعادی مشقت بار گیرانه است , این روش صرفا گزینش احتمالا . برش کانتورهای دوچندان پیچیده و تیز و قابلیت و امکان ساخت سوراخهای زیاد ریز در ورق های قطور با کمترین تغییر تحول در قطر شکاف از مزایای منحصربه‌فرد برش دستگاه لیزر میباشد .

صافی مرحله و عدم اکسید شدن تراز برش و عدم ایجاد پلیسه سبب ساز شده که نیاز به فرایند ماشینکاری ثانویه نباشد که صرفه جویی در هزینه و زمان را به همراه دارااست .

صورت زیر کیفیت و صافی مرحله برش روش های برش پلاسما با اکسیژن ( صورت چپ ) , برش پلاسما با نیتروژن ( صورت میانه ) و برش دستگاه لیزر ( صورت راست ) را نشان می‌دهد . حکاکی روی فلز با لیزر صورت زیر کمینه قطر ترک و تغییرات قطر در ضخامت برش بین روش های برش پلاسما با اکسیژن ( صورت چپ ) , برش پلاسما با نیتروژن ( صورت اواسط ) و برش دستگاه لیزر ( صورت راست ) را نشان می‌دهد . همانگونه که معین است کیفیت مرحله ; کمترین قطر ترک و کمترین زاویه کونیک مرتبط با برش دستگاه لیزر است .

نکاتی که در برش فلزات دارای اهمیت می باشند عبارتند از :

زاویه کونیک ( Bevel Angle ) : به معنای تغییر‌و تحول قطر رخنه‌ در ضخامت برش

ایجاد پلیسه : هر چه پلیسه ایجاد شده پس از برش کمتر باشد نیاز به فرایند ماشینکاری ثانویه کمتر می‌شود .

کرف ( Kerf ) : کوچکترین شعاع قابل برش که متعلق دستگاه برش طلق به ضخامت ورق می‌باشد و خوب تر است در پباده سازی حیث گردد . ( مثلا کناره های زیاد تیز می بایست r ای دستکم مساوی با کرف داشته باشد ) واضح است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد امکان برش کانتورهای پیچیده خیس و دنده های ریز قطور , بیشتر میگردد .

سرعت برش : بستگی متعددی به امکان های دستگاه قیمت دستگاه برش لیزری نمد و توان اشعه دستگاه لیزر دارااست . هرچه توان دستگاه فراتر قابلیت سرعت برش فراتر را مهیا میاورد .

صافی تراز : یکی مهم ترین پارامترها در برش صافی تراز و عدم اکسید شدن میباشد که با تلفیق تکنولوژی های گوناگون و تهیه درست و با اعتنا پارامترهای کنترلی همچون گونه گاز , فشار گاز , سرعت برش و تهیه توان ساخت می‌شود .

لیزیران سعی بر رعایت همگی پارامترهای کیفی نامبرده دارااست .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در یکشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha