تبلیغات

دستگاه لیزر تحت عنوان یک ابزار توانمند سهم بسزایی در توسعه علم بشری و تکنولوژی نو داراست .

مهندسی دستگاه لیزر براحتی قادر است قوانینی را مهیا نماید که هرمورد از ارتفاع موج‌ها به طور انتخابی از دستگاه لیزر بیرون شوند . طریق انجام این فعالیت جاگزین نمودن یک توری اپتیکی و یا این که منشور بجای آینه عقب دستگاه لیزر می باشد . درین تست کافیست که با چرخاندن آهسته توری و یا این که منشور هر توشه یکی ارتفاع موج‌های بالقوه دستگاه لیزر را از محیطهای دستگاه لیزری بیرون نمود .

دستگاه لیزر

2 - همدوسی : فروغ دستگاه لیزر یک انتشار قیمت دستگاه برش سنگ برانگیخته است در حالی که روشنایی معمولی از جور انتشار خویش به خودی است . در گونه دوم فوتون‌های ساخت شده به جهت فازی هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند ولی در تکثیر برانگیخته همگی فوتون‌های تولید شده با یکدیگر نیز فاز می باشند . به عبارت دیگر در تکثیر خویش به خودی فوتون‌ها از جهت فاز , ارتفاع موج و فرکانس با یکدیگر اختلاف دارا هستند البته در انتشار برانگیخته فوتون‌ها به جهت شناسنامه‌ای تماما شبیه یکدیگر می باشند .

3 - واگرایی کم : نوروفروغ دستگاه لیزر در هنگام خروج از دستگاه برش و حکاکی دستگاه لیزری دارنده واگرایی اندکی میباشد . این واگرایی و یا این که میزان گشوده شدن اشعه دستگاه لیزر می تواند از یک سدم میلی رادیان تا یکسری میلی رادیان باشد .

امروزه مهندسی دستگاه لیزر و نوروروشنایی امکاناتی را مهیا کررده است که بتوان میزان واگرایی را کم و یا این که دوچندان نمود .

دستگاه لیزر4 - شدت و توان بالا : از آنجایی که بیم دستگاه لیزر به طور یک پرتو باریک و موازی در محیط منتشر می گردد از شدت بالایی شامل است .

وجود شدت بالا در دستگاه لیزر باعث میشود که اقتدار تخریبی آن در برخورد با اجسام به میزان فراوان متعددی ارتقاء پیدا میکند . شدت یک دستگاه لیزر 10 وات گاز کربنیک معمولی نزدیک به 5*10^3 W/CM^3 است . قیمت دستگاه برش لیزر رومیزی  با این میزان چگالی توان , براحتی می‌توان یک قطعه چوب را به حریق کشید .

 

روز جاری شاهد هستیم که

در سال 1958 زمانی که پروفسور شاولو مقاله حکاکی روی فلز با لیزر  فنی خویش را در باب اصول دستگاه لیزر ارائه نمود خیلی سرعت بالا مشخص و معلوم شد که‌این تکنیک کاربردهای فراوانی دارااست .

جدای از کاربردهای نظامی , دستگاه لیزر پزشکی یکی مهم ترین کاربردهای دستگاه لیزر محسوب می‌‌شود که هر روز هزاران نفر با آن زیر معالجه قرار می گیرند . در سال 1964 با نوآوری دستگاه لیزر CO2 , روش برای بکارگیری دستگاه لیزر در جراحی گشوده شد . در آن بازه هنگامی بود که تفکر بکارگیری فوتون بجای چاقوی جراحی بازار کار برش لیزری در جراحیهای ظریف و دقیق مطرح شد . از آن مورخ به سپس پژوهشگران و محققین در یک ارتباط تنگاتنگ با متخصصین پزشکی توانسته‌اند گونه های دستگاه لیزر , با ارتفاع موجهای متعدد را در کنار دیگر ابزارهای ظریف بسازند تا قوانینی مهیا شود که عمل‌های جراحی که تا یک سری سال ناممکن و یا این که با مشکلات هدیده‌ای رو به رو بود , به راحتی انجام پذیرد .

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۰ قبل از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha