تبلیغات

پرتوهای لیزر , نازل , در اختیار گرفتن مراحل و مواد مورد استفاده کیفیت کناره برش در برش لیزری را به خیر انتخاب می نمایند و در حین ده سال های اخیر به صورت قابل توجهی بهبود یافته اند . عمده قریب به حادثه این بهبودها از چهار حیطه سرچشمه میگیرند . مواد خوب تر , نازل , در دست گرفتن فرایند و کیفیت پرتو .

ترقی های انجام یافته در سیستم در اختیار گرفتن , بررسی و مونیتور مراحل و کیفیت پرتو حتی‌در مواد قطور هم برش کناره را به نیکی بهبود بخشیده است . لیزر به یک ابزار حقیقی و واقعی برای ساخت فلزات تبدیل شده و هیچ گاه همانند لیزرهای مدرن خالق وموثر نبوده است . آنان قادرند حاشیه های فلزات و بقیه مواد را با یک سرعت بی نظیر ای برش دهند و همین دستور موجب شده که اتوماسیون مدیر و مراقبت مواد چه بسا بیشتر از گذشته حیاتی باشد .در صورتی‌که لیزر برای بازه طولانی بی کار باشد و چشم به راه اپراتور دستگاه بماند تا صفحه های موردنیاز را قرار دهد و بخش های مهیا را بردارد , چه بسا سریعترین اتومبیل برش لیزری در دنیا هم احتمال دارد نتواند بر روی زمان چرخه پایانی تاثیر بگذارد . فکر مشابهی درباره‌ی کیفیت کناره موجود است . کیفیت کناره هم خیالی است . یک اتومبیل عمل به بخش هایی که بوسیله اتومبیل لیزر برش خورده نگاه می نماید و در می‌یابد که کیفیت حاشیه آن عالی نیست . یک جوشکار از سمت دیگر شاید به به عبارتی بخش نگاه نماید و یک کناره قابل انعطاف , استوار و کیفیت خوب را تشخیص دهد . عالی همانگونه که مشاهده می کنیدتمامی این موردها به ذوق اشخاص مربوط است . صرف حیث از کلیه مورد ها ذکر شده , لازمات کاربردی , کیفیت کناره را گزینش می نماید . برش اینچ های دوچندان در هر دقیقه فراوان خوب است ولی در صورتیکه قطعات در یک تنگنای دبوررینگ گرفتار شوند , زمان چرخه پایانی احتمال دارد تغییر‌و تحول چندانی نکند . برای اطمینان از برش حاشیه خوبتر , اپراتورها می بایست پارامترهای برنامه برش همچون سرعت برش در حوالی کناره های تیز را تغییر تحول دهند البته اکثر زمان ها تایم ها در می‌یابند که اینکار زمان بیشتری از پست کردن کل اجرا از روش سیستم دبوررینگ نیاز دارااست .

تغییرات متعددی از آخرها سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ چهره داده است . لیزر برش توانسته اند چه بسا کناره های خیر و خوبی در مواد کلفت به دست آورند . همگی این بهبودهای حاصل شده از ترقی جانور در چهار حوزه‌ بوجود آمده اند : کیفیت مواد , تکنولوژی برتر نازل , در اختیار گرفتن روند و کیفیت پرتو .مواد خوبتر :

در ۱۵ سال پیشین , لیزرهایی با اقتدار بالا به سازندگان اذن دادند تا مواد کلفت تری را برش دهند ولی کیفیت برش حاشیه در بعضی از مواقع کم میشود . در اوایل , برش مواد کلفت با یک مرحله مقیاس صاف و ادغام استوار دوچندان سخت بود . ساخت کنندگان فولاد ارتقا چشمگیری در تقاضا را مشاهده کردند و به همین خاطر هم استارت به ایجاد مواد لیزری خوبتر برای سازندگان کردند . امروزه یک لیزر با کیفیت , موادی کیفیت خوب کیفیت بالا و سطحی صاف دردست کمپانی هایی است که در حالا پردازش و ساخت فولادهای ۰٫۵ اینچی با چه بسا کلفت خیس می‌باشند .

نازل خوبتر :
بضاعت دستگاه لیزر با اقتدار بالا برای برش مواد کلفت خیس نازل های برش را ناچار کرد تا همانند مواد مورد استفاده خویش را بهبود ببخشند . ترقی های صورت گرفته در نازل مشتمل بر نازل جریان کواکسیال برای برش فولاد با اکسیژن است . هنگامی که ماده ای با اکسیژن برش داده میشود , جریان گاز کمکی مضاعف ذیل است . نازل های کواکسیال ( نیز محور ) یا این که دوگانه اذن ساخت یک جریان استوار و قابل انعطاف از گاز را برش آماده می نماید و همین دستور موجب ساخت کیفیت برش خوب تر در فولادهایی با ضخامت ۰٫۵ الی ۱٫۲۵ میشود . این فناوری فقط به برش بوسیله اکسیژن خاتمه نمی گیرد . گاز کمکی نیتروژن برای برش هم به خاطر توان مضاعف بالای دستگاه برش لیزری برش برای برش و سرعت بالای آن در برش مواد کلفت زیاد دوستداشتنی گشته است . برش بوسیله گاز نیتروژن یک حاشیه عاری از اکسید را ساخت می نماید که برای جوشکاری یا این که نقاشی کردن فراهم است . ممکن است بتوان بیان کرد یکی‌از معایب نیتروژن این بود که برای برش لیزر مواد به جریان بالایی از گاز نیاز بود . بدین ترتیب بایستی نازلهایی با قطر بزرگ و منبع نیتروژن با فشار بالا برای برش مواد قطور و با پر سرعت تامین می‌شد . برای برطرف کردن این نقص‌ , ترقی های انجام یافته در نازل به تولید یک جریان دینامیک و پویا امداد کرد . زاویه مخروط در باطن نازل جریان نیز محوری را برای برش با فشار بالا و به همراه کمترین اندازه از تلاطم در حوزه‌ برش تشکیل داد .

خرید دستگاه لیزر
خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳ قبل از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha