تبلیغات

دانشمندان لهستانی دستگاه برش و حکاکی لیزری تازه ساختند .

 

پژوهشگران دانش کده ورشو نوعی دستگاه برش و حکاکی لیزری صنعتی نو را ساخته اند که میتواند پالسهای زیاد کوتاه نوری را حتی‌در حالت فراوان دشوار فرنگی ساخت کند .

این ادغام منحصر به فرد بفرد و ظریف بخاطر این است که تمام سطح ساخت پالس لیزری از روش یک فایبر اپتیکال که بصورت ویژه تعیین شده‌است , انجام می گیرد .

ظواهر آن نسبتاً کم رنگ به نظر می رسد : یک باکس مستطیل صورت و صاف . این وسیله کوچک , او‌لین لیزر پالسی از مدل خویش است که قادر است پالسهای نوری مضاعف کوچک زیر موقعیت آب و هوایی وخیم ساخت کند .استقامت چشمگیر این لیزر در قبال عوامل فرنگی بدلیل وادار کردن تمامی لیزرهای ایجاد شده برای انجام فعالیت خویش به طور فعال در فایبر اپتیک است .

قدمت این پالسها نزدیک به یکسری میلیونیوم از یک بیلیونیوم یک ثانیه می باشد .

 

لیزرهایی که برای ساخت چنین پالسهایی استفاده میگردند , معمولا به یک رزوناتور اپتیک ویک ست آئینه ظریف نیاز دارندکه در قبال وضعیت بیرونی با اهمیت باشد . دستگاهی که درین دانشکده تاسیس شده است , آئینه ندارد البته مجهز به فایبر اپتیک است . پالسهای زیاد کوتاه مستقیما در کابل فایبر اپتیک ساخت می‌شود . ارتفاع موج فروغ و روشنایی در حدود ۱۰۳۰ نانومتر است .

 

این فایبر منعطف است و براین اساس قادر است به راحتی به نقاطی که برای تکنیکهای سنتی قابل دسترسی نیستند , وارد شود . این گونه لیزر بدلیل آسانی وسیله ای ارزان هم هست . از آنجایی که‌این وسیله در وضعیت فراوان طاقت فرسا فعالیت می کند , برای مصارف صنعتی مضاعف مطلوب است .

 

این لیزر برای تولید حفره های فراوان کوچک با کناره های دقیق یا این که برش پنلهای شمسی و حک بر روی اجسام مشقت بار یا این که گرانبها نظیر الماس کاربرد دارااست . . از کاربردهای دیگر آن در اسکنرهای فرودگاه , ساخت امکانات پزشکی و غیره می باشد .

این جور لیزر مزیتی بر روی وسایل لیزری که پالس بلندتری ساخت می نمایند دارااست : حرارتی که بر روی جسم زیر حکاکی وارد میگردد , فراوان کم است و به همین جهت ریسک از بین رفتن رنگ و یا این که تولید ترک بر روی جسم از بین می رود .

خرید دستگاه لیزر

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳ قبل از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha