تبلیغات

جداسازی مواد از تراز جامد با دستگاه لیزر

باند جذبی گسترده تیتانیوم سفایر پمپاژ دستگاه لیزر را با روش‌های متعدد امکان‌پذیر می‌سازد . دمش این دستگاه لیزر ابتدا بوسیله چراغ فلش صورت می‌گرفت , اما این تکنیک بجهت قدمت کوتاه در ترازهای بالای دستگاه لیزری ( تقریباً sμ۳٫۸ ) روش قابل قبولی فقدان . همینطور قابلیت دستیابی به پالسهای تیزتر درین روش وجود نداشت .

نماید و سوز دستگاه لیزر فرایندی است که به وسیلهٔ پرتو دستگاه لیزر , ماده از تراز جامد کنده شود . در شارهای دستگاه لیزری زیر , این پروسه به طور تصعید یا این که تبخیر ماده‌ای که با جذب انرژی دستگاه لیزر گرم شده است , صورت می دهد . در شارهای بالای دستگاه لیزر , در مرحله جامد , پلاسما ساخت می گردد .


 

نماید و سوز دستگاه لیزر , بیشتر در دستگاه لیزر تپی ( پالس‌دستگاه لیزر ) برای جدا کردن ماده از یک تراز انجام می گیرد , ولی در صورتی‌که انرژی و شدت کافی برای دستگاه لیزر وجود داشته باشد , بوسیله دستگاه لیزر پیوسته هم ممکن میشود .

 

کاربرد

دستگاه لیزر برانگیخته‌پار یا این که دستگاه لیزر اگزایمر یا این که دستگاه لیزر اکسیپلکس گونه‌ای دستگاه لیزر فرابنفش است که معمولاً از آن در جراحی دیده و ساخت نیمه‌رساناها استفاده می شود . کلمه برانگیخته‌پار یا این که «اگزایمر» از عبارت «دیمر تحریک شده» بدست آمده‌است که یعنی یک مولکول دو اتمی زمانی در موقعیت تحریکی واقع است استوار است و در وضعیت اساس ناپایدار است .

چنین مواقعی مشخصا عباتند از هالوژن‌های گازهای نادر نظیر ArF , KrF و XeCl . در‌حالتی که نمودار انرژی بر حسب مسافت بین مولکلی را برای موقعیت مبنا یک مولکول معمولی ترسیم کنیم منحنی با یک انرژی کمینه در شرایط طلاق در شرایط اساس مولکول بدست می آوریم . چنین منحنی‌هایی را می‌توان برای حالت‌های تحریکی بدست آورد ; اما برای دیمرها گرچه حالت‌های تحریکی دارنده مینیمم است اما وضعیت مبنا دارنده مینیمم نیست .به‌دلیل تنوع دستگاه لیزر در بازه تپ ( از میلی‌ثانیه تا فمتوثانیه ) , نماید و سوز دستگاه لیزر در صنعت و پژوهش مضاعف اهمیت داراست . نماید و سوز دستگاه لیزر یکی روش‌های ساخت نانوذره‌ها است .

از آنجایی که پیک جذب دستگاه لیزر در حیطه طیفی سبز تا قرمز‌رنگ می باشد , دستگاه لیزر یون آرگون که دارنده خطوط طیفی قدرتمند در منطقه ۴۸۸ و ۵۱۵ نانومتر میباشد دستگاه لیزر فراوان خیر برای تلاش دستگاه لیزر در حوزه‌ متداول است . از هارمونیک دوم دستگاه لیزر Nd : YAG با ارتفاع موج ۵۳۲ نانومتر ( سبز ) و دستگاه لیزر بخار مس با ارتفاع موج ۵۱۰ ( قرمز رنگ ) و ۵۷۸ ( رنگ زرد ) نانومتر هم می‌توان برای پمپاژ دستگاه لیزر تیتانیوم سفایر در موقعیت پالسی استفاده کرد .خروجی این دستگاه لیزر در شرایط پیوسته ۵۰ وات و در وضعیت پالسی , خروجی آن تا پتا وات ( ۱۰۱۵ وات ) نیز قابل دستیابی است ; که‌این پالسها با عصر تناوب یکسری فمتو ثانیه تکرار می شود .

خرید دستگاه لیزر

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۷ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha