تبلیغات

کاربرد دستگاه لیزر

اجزاء و نحوه فعالیت دستگاه لیزر

دستگاه لیزر منبع نوری است که خاصیت یکتایی و منحصربه‌فرد را به نمایش میگذارد و کاربردهای گوناگونی دارااست . دستگاه لیزر درجوشکاری , نقشه بر داری , دستگاه برش چوب کوچک پزشکی , ارتباطات , دفاع ملی و هم در موضوع های متفاوت پژوهش ها علمی کاربرد داراست . امروزه گونه های مختلف دستگاه لیزر به طور تجاری دردسترس است . مقدار آن‌ها دامنه و سیعی داراست به گونه ای که بعضا از آن ها می‌توانند در نوک انگشت جای بگیرند و برخی دیگر یک ساختمان بزرگ را پرمی نمایند . تمام این دستگاه لیزرها دارنده خاصیت مشترکی میباشند .

در‌این بررسی , خاصیت کلیدی را که منجر تمایز روشنایی دستگاه لیزر مارکینگ دستگاه لیزر از منابع نوری معمولی می‌شود موردبحث قرار میگیرد و موادتشکیل دهنده دارای اهمیت ما یحتاج برای ساخت این روشنایی معرفی می گردند . روند تقویت به صورت خلاصه تشریح می گردند و بخش اعظمی از اصطلاحاتی که برای توضیح و معین کردن مراحل مورد استفاده قرارمی گیرد , معرفی میگردند .

اجزاء دستگاه لیزرچهار عنصر مهم برای ایجاد نور و روشنایی همدوس به وسیله تابیدن القایی در دستگاه لیزر ما یحتاج است که مشتمل بر آیینه نصفه روشن , آیینه بازتابنده بی نقص , محیط فعال و مکانیزم ایجاد نوروروشنایی دستگاه لیزر است .

اتم و مولکول

برای آشنایی دستگاه لیزر عوامل چندی آموزش ساخت دستگاه برش لیزری می بایستی شناخته شوند . اعم از این عوامل محیط فعال دستگاه لیزری است . محیط فعال دستگاه لیزر میتواند اتم , مولکول , و یا این که یون باشد , در اینصورت , درمورد محیطی دربرگیرنده اتم های یک دسته از دستگاه لیزرهای اتمی مشاجره میگردد . بعضا از مولکولهای سبک هم قوی به اجرای فعالیت دستگاه لیزر میباشند . در امر یون اتمی می توان از محیط فعال آرگون یونی و یا این که مولکول یونی نیتروژن اسم پیروزی .مولکولهای سنگین وزن مانند رودامین ها , دستگاه لیزر های رنگی را تشکیل می دهند همینطور میتوانیم با وارد کردن ناخالصی ها در یک محیط خاص , محیط های فعال به طور جامد رابوجود بیاوریم , مثل یاقوت که از حضور ناخالصی کروم یونیده در درون اکسید آلومینیم ساخته شده شده‌است و یا این که دستگاه لیزرحالت جامد دیگر دارای اسم و رسم به YAG : Nd . محیط فعال دستگاه لیزر می‌تواند با استفاده از نیمرساناها حاصل شده باشد مثل GaAs در نمونه های بالا در شرایطی قیمت دستگاه برش لیزری پارچه که جنبش الکترون را در لحاظ بگیریم , از اتم به جهت مولکولهای سبک و سنگین وزن و بالاخره در سمت نیمرساناها , گویی که بسط جنبش الکترون مرتبا ارتقاء مییابد اما در همگی آن ها الکترون به هسته ( و یا این که هسته ها ) مقیدهستند . درحال حاضر می ت

خرید تیوب لیزر

+ نوشته شده توسط Rollup در چهارشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱ قبل از ظهر، ۸ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha