تبلیغات

برش دستگاه لیزر

دستگاه لیزر فیبر

یک دسته از دستگاه لیزر های موقعیت جامد است که تخت‌گاز در صنعت برش فلز در حالا پرورش است . برخلاف دستگاه لیزر CO2 تکنولوژی فیبر با بهره‌گیری ازمحیط جذب جامد تحت عنوان گاز یا این که مایع مخالف کار میکند . دانه‌ی دستگاه لیزر پرتو‌ی دستگاه لیزر را ساخت می ‌کند و بعداز آن پرتو در الیاف شیشه‌ای ( Glass Fiber ) تقویت می شود . با ارتفاع موجی نزدیک به ۱/۰۶۴ میکرومتر دستگاه لیزر فیبر , نقطه اثر مضاعف کوچکی ( ۱۰۰ برابر کوچکتر از نقطه‌ی اثر دستگاه لیزر CO2 ) تولید می کند که‌این جور دستگاه لیزر را برای برش مواد فلزی‌ بازتاب کننده , موءثر می‌سازد .


 

اشکال برش فلز به وسیله دستگاه لیزر

 

روش های مختلفی در برش با استفاده از دستگاه لیزر موجود است . بعضا از این روش‌ها عبارتند از :

 

۱ ) تبخیر ماده

 

۲ ) ذوب ماده به همراه دمیدن گاز پرفشار

 

۳ ) سوزاندن

 

۴ ) تولید سوراخ بوسیله تنش‌های حرارتی

 

۵ ) برش سرد

برش تبخیری : در‌این روش حرارت پرتو متمرکز شده , ‌دما‌ی نقطه اثر رابه دما‌ی نقطه‌ی جوش میرساند و موجب تبخیر ماده و تولید حفره می شود . این روش برای برش موادی استفاده می گردد که ذوب نمی شوند مثل : چوب , کربن و پلاستیک‌های ترموست .

برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پرفشار : در‌این روش ابتدا پرتو‌ی دستگاه لیزر , ماده متبوع را در نقطه‌ی کاری به دمای نقطه‌ ذوب می رساند . فورا با استفاده از جریان پر‌فشار یک گاز ( معمولا هوا ) به نقطه‌ی متبوع ضربه ای وارداتی و منجر ریزش مواد ذوب شده از روی جسم متبوع می گردد . در‌این روش نیازی به بالا بردن دما به مقدار ای بیشتر از نقطه‌ی ذوب ماده نیست در سود دستگاه اقتدار مصرفی کمتری داراست . از این روش عموما برای برش فلزات استفاده میگردد .

برش با تولید رخنه‌ بوسیله تنش‌های حرارتی : مواد ترد به شکستگی حرارتی دارای اهمیت هستند . از این خصوصیت مواد ترد در روش یاد شده استفاده می شود . اشعه‌ی دستگاه لیزر روی مرحله ماده متمرکز شده و منجر ساخت حرارت موضعی و انبساط حرارتی می شود . این کار سبب ساخت سوراخ در ماده شده و با تکان دادن پرتو می‌توان آن را جهت دهی کرد تا برش مورد‌علاقه رخداد بیفتد . این روش عموما برای برش دستگاه لیزری شیشه ها و مواد شیشه مثل استفاده میگردد .

نرخ اشتباه در برش دستگاه لیزری

 

برش های دستگاه لیزری تازه دارنده دقتی نزدیک به ۲۵ میکرومتر ( ۰ . ۰۱ میلی‌متر ) می‌باشند .

 

زبری استانداردسطح ( Rz ) با ضخامت ورق ارتقاء می یابد البته با توان دستگاه لیزر و سرعت برش کاهش مییابد .

 


مصرف انرژی

 

مهم‌ترین انواع دستگاه های برش دستگاه لیزر مصرف مضاعف برق آن ها است . بازدهی دستگاه لیزر‌های صنعتی چیزی نزدیک به ۵ تا ۴۵ درصد است . اندازه اقتدار موردنیاز برای در یک فعالیت بخصوص به دسته ماده , ضخامت , روش مورد استفاده و نرخ برش مدنظر , مربوط است .

 

خرید دستگاه لیزر

خرید تیوب لیزر

منبع: روتک

+ نوشته شده توسط Rollup در دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷ قبل از ظهر، ۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه برش لیزری، قیمت دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه لیزر حکاکی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha