تبلیغات
در مقاله پیش نکاتی در رابطه حفظ از دستگاه برش و حکاکی لیزری گفته شد و در زمینه ی آب چیلر لیزر و ریل , واگن و سیستم مکانیکی کلام کردیم . در‌این مقاله قصد داریم نکاتی راجع به مراقبت لنز دستگاه برش و حکاکی لیزری , آینه دستگاه برش لیزری , تیوب لیزر و پمپ باد , مکنده و بقیه متعلقات برقی را به شما یادگرفتن دهیم . 


 
لنز دستگاه برش و حکاکی لیزری 

محافظت از لنز دستگاه برش و حکاکی لیزری مشتمل بر چندین پارامتر هست که اپراتور بایستی پس از زمان مشخصی لنز را بررسی کرده و تمیز کاری نماید . این زمان برای اشخاصی که شغل های فارغ از گرد و خاک انجام می دهند , هفته ای یکبار و برای افرادی که برخی وقت ها پمپ هوا را خاموش می نمایند از 24 تا 48 ساعت زمان بایستی لنز پاک شود . 
برای این‌که مطمئن گردید نقطه ای منزه نشده باقی نماند , نسبت به مفتوح کردن مهره روی لنز دستگاه لیزر مبادرت نمائید و لنز را با مایع شیشه شوی یا این که الکل و دستمال نمناک پاک نمائید . 
محافظت از دستگاه برش لیزری - نصیب دوم 

هنگام مفتوح کردن لنز , حتما از خط کش منحصر استفاده نمایید چرا‌که مفتوح کردن با پیچ گوشتی شاید موجب برخورد جسم نوک تیز و لعاب دارای اهمیت لنز شود . 
آینه دستگاه برش لیزری 


مراقبت از دستگاه برش لیزری 
تیوب دستگاه برش لیزری 


تیوب لیزر دارنده یک آینه در خروجی میباشد که بعضی آن را با اسم لنز جلوی تیوب هم می‌شناسند . بایستی اعتنا داشته باشید که نباید دست و یا این که دستکال بدین نصیب برخورد نماید . صرفا درصورت وجود گرد و خاک می‌توانید با باد آن را پاک کرده و یا این که اسپری الکل به آن بپاشید و آن را با پنبه منزه فرمائید . حتما دقت داشته باشید که باقی‌مانده ضایعات یا این که دستمال روی آینه با او‌لینساعت‌ها کارکرد روی آینه ذوب شده و موجب فساد آبکاری یا این که شکستگی تیوب لیزر شده و قابل بده بستان هم است و باید به بدون چاره نسبت به بده بستان بی نقص تیوب لیزر مبادرت فرمایید . 

مراقبت از دستگاه برش و حکاکی لیزری 
پمپ باد , مکنده و بقیه متعلقات برقی 

دستگاه حک و برش لیزری دارنده پاور HV بوده و این پاور , ولتاژی نزدیک به 30 هزار ولت برق روی تیوب لیزر اعمال می نماید . لذا در صورت پیدایش غلط احتمال دارد به اپراتور جراحت بزند و یا این کهموجب پیدایش ضرروزیان در امکانات الکتریکی شود . 
پمپ باد اساسا هوا را از سوی خویش مکش کرده و به جهت لنز و هد می فرستد . لذا در صورت قرار دریافت کردن در جوار گرد و خاک , روغن و یا این که هر مدل ذره آویزان , احتمالا به طرف لنز جنبشکرده و در زمان فعالیت با چسبیدن و سوختن و بالا بردن دمای لنز موجب شکستن آن شود . از طرفی بعضی اپراتورها , پمپ هوا را جدا کرده و از کمپرسور هوا استفاده می نمایند . لذا بایستی اعتنا داشت کهبخش اعظم کمپرسورها دارنده حلقه و پیستون بوده و یه خرده روغن باطن هوای خروج آن‌ها قراردارد .


 

خرید دستگاه لیزر
+ نوشته شده توسط Rollup در دوشنبه، ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱ بعد از ظهر، ۸ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دستگاه لیزر، دستگاه لیزر برش و حکاکی، دستگاه برش لیزری، دستگاه لیزر حکاکی، قیمت دستگاه لیزر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha